Data wydarzenia: -

II Forum Krytyki Filmowej

Zapraszamy na drugą edycję Forum Krytyki Filmowej organizowanego przez Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM. Spotkanie odbędzie się 21-23 kwietnia 2022 w Collegium Maius, ul. Fredry 10 w Poznaniu.

Wydarzenie zainaugurowane zostało w 2019 roku w ramach Obchodów Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego i cieszyło się wówczas ogromnym powodzeniem zarówno wśród akademików, jak i osób pracujących w branży krytycznofilmowej.

Tym razem skupimy się nieco bardziej na nowoczesnych formach krytycznych (podcasty, wideoeseje), ale nie zabraknie też historycznego spojrzenia na wielkie figury krytyczek i krytyków. W ramach wydarzenia przewidywane są wykłady, panele eksperckie i otwarte dyskusje z gośćmi. To przede wszystkim ta ostatnia forma aktywności sprawiła, że poprzednia edycja Forum rozbudziła tak żywe dyskusje dotyczące współczesnej kultury audiowizualnej i pozwoliła nawiązać kontakty, które utrzymały się przez kolejne lata!

Program wydarzenia dostępny jest tutaj oraz na stronie: https://filmoznawstwo.com/fkf2/.

II Forum Krytyki Filmowej odbywa się pod patronatem i dzięki wsparciu Dziekana Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

Do zobaczenia!