Data wydarzenia: -

20 i 21 kwietnia 2024 odbędzie się II Groznawcza Konferencja Naukowa „Magia bitów: religia, duchowość i okultyzm w świecie gier”, organizowana przez Groznawcze Koło Naukowe „Gekon”, działające na naszym Wydziale przy Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM.

Konferencja skupi się na fascynującym świecie okultyzmu przedstawianym w interaktywnym medium, gdzie magia, rytuały, wierzenia i różne formy spirytualizmu nabierają życia, oraz zapewni przestrzeń do eksploracji różnorodności kulturowej, artystycznej i filozoficznej związanej z tematyką nadprzyrodzoną. Wydarzenie ma na celu zjednoczenie pasjonatów kultury poprzez interdyscyplinarne spojrzenie na niesamowity świat wirtualnych doświadczeń związanych z magią i mistycyzmem.

Obrady będą się odbywać w Sali Teatralnej Collegium Maius (wejście przez hol Biblioteki WFPiK). Program konferencji dostępny jest tutaj.

Zapraszamy!