Data wydarzenia: -

International Teaching and Research in Hypertext (INTR/HT) Summer School 2024

W ramach 35. Konferencji Association for Computing Machinery Hypertext&Social Media, która odbędzie się we wrześniu na naszym Wydziale, serdecznie zapraszamy studentów II stopnia i doktorantów do udziału w szkole letniej International Teaching and Research in Hypertext (INTR/HT)!

INTR/HT Summer School to profesjonalna szkoła letnia dla studentów studiów magisterskich i doktorantów, którzy w swojej pracy naukowej zajmują się teorią i praktyką hipertekstu. Program szkoły będzie realizowany w dwóch etapach: w okresie wakacyjnym rozpocznie się intensywny cykl zajęć online, natomiast bezpośrednio przed wrześniową konferencją uczestnicy zostaną zaproszeni do Poznania na dwudniowe seminarium badawcze (7-8 września 2024). Szkoła letnia jest sponsorowana przez SIGWEB i obejmuje noclegi, wyżywienie, transport oraz darmowe wejścia na wszystkie wydarzenia konferencji.

Zajęcia poprowadzą czołowi znawcy hipertekstu, m.in. prof. Dene Grigar z Uniwersytetu George’a Washingtona w Vancouver oraz prof. Claus Atzenbeck z Uniwersytetu Hof, którzy wprowadzą uczestników w takie tematy jak:

• metodologia i praktyka badawcza;
  • wiedza o dziedzinie i społeczności hipertekstu;
  • wytyczne dotyczące stylu ACM;
  • etyka profesjonalnego postępowania.

Ponadto uczestnicy zdobędą wiedzę o strukturach i głównych działaniach organizacji SIGWEB oraz ACM, a także cenne informacje dotyczące samej konferencji ACM Hypertext. Jednym z celów szkoły letniej jest bowiem kształcenie nowych pokoleń badaczy, którzy w nadchodzących latach zasilą szeregi prelegentów kolejnych edycji konferencji.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca! Szczegóły: https://ht.acm.org/ht2024/workshops/intr-ht-summer-school/

Zapraszamy!