Data wydarzenia:

Kto mi dał skrzydła? Spotkanie z absolwentką filmoznawstwa

Obecnych i przyszłych studentów (filmoznawstwa i nie tylko!) serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Kto mi dał skrzydła?", które odbędzie się w czwartek, 25 listopada, o godz. 18.00. Naszym gościem będzie Martyna Łokuciejewska - absolwentka filmoznawstwa. Opowie nam o swoich doświadczeniach zawodowych, pokaże, jak studia na WFPiK pomogły jej się rozwinąć w wielu kierunkach, odpowie również na pytanie słuchaczy.

Zapraszamy do udziału w rozmowie w Salonie Mickiewicza lub do obejrzenia transmisji na żywo, która będzie dostępna na naszym kanale YouTube.

Jak pisze nasza rozmówczyni o sobie: "Jestem absolwentką filmoznawstwa i choć dziś moja praca nie jest związana z kinem, czy z kulturą, to ciągle czerpię z wiedzy nabytej na studiach i doświadczeń pracy w kulturze. W swojej karierze byłam organizatorką i selekcjonerką festiwali filmowych, specjalistką do spraw promocji i rzeczniczką Centrum Kultury ZAMEK. Dziś pracuję w branży IT.
Z tej perspektywy mogę stwierdzić, że różne dziedziny nauki, różne branże powinny się nawzajem inspirować i wymieniać doświadczeniami. Współczesna technologia jest bardzo blisko kultury, a nawet współtworzy kulturę, a kultura, czy szeroko pojęte "miękkie kompetencje" są coraz bardziej potrzebne w biznesie, czy właśnie w branżach technologicznych. Kino i seriale stanowią dla mnie podręczne repozytorium wiedzy o ludziach i świecie, stanowią źródło inspiracji i ciągle są moją pasją".
Spotkanie poprowadzą studentki Natalia Kalinowska i Adrianna Skórnicka.

Zapraszamy!