Data wydarzenia: -

Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Plautus from Page to Stage II"

Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Instytut Filologii Klasycznej UAM zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej "Plautus from Page to Stage II", która odbędzie się w dn. 11-13 maja br. (środa-piątek).

Głównym tematem obrad są performatywne aspekty komedii Plauta, proces ich recepcji i adaptacji na różne języki europejskie.

Wydarzenie zainauguruje światowej sławy badacz łaciny archaicznej, wydawca i tłumacz Plauta, Prof. Wolfganga de Melo (Uniwersytet w Oksfordzie), który wygłosi odczyt pt. "Linguistic characterization in Plautus" (Salon Mickiewicza, 11 maja, 16.00-17.30).

W piątek o 15.00-16.30 zaplanowano także panel dyskusyjny z udziałem tłumaczy Plauta na język polski (Ewa Skwara), czeski (Daniela Urbanová, Tomáš Weissar), serbski (Goran Vidović) i angielski (Wolfgang de Melo).

Cała konferencja odbędzie się hybrydowo – w Salonie Mickiewicza Collegium Maius oraz za pośrednictwem MS Teams.

W celu dołączenia do zespołu MS Teams prosimy o kontakt z drem Łukaszem Bergerem (lukasz.berger@amu.edu.pl).

Pełen program konferencji dostępny jest tutaj.