Data wydarzenia:

Nexus Philologorum: Pomysł na poezję

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Nexus Philologorum - Międzynarodowe spotkania filologiczne, służących rozwojowi współpracy międzynarodowej i podtrzymywaniu istniejących kontaktów.

27 stycznia br. o godz. 17:00 gościć będziemy prof. Dorotę Walczak-Delanois, profesorkę z Wolnego Uniwersytetu w Brukseli (Université Libre de Bruxelles), gdzie pełni funkcję szefowej Katedry Polonistyki.
Bohaterka spotkania jest absolwentką poznańskiej polonistyki i wydziałowego studium doktoranckiego.

Temat spotkania:
Pomysł na poezję
(· – – · / – – – / · / – – · / · · /· – )
Tytuł spotkania (i transkrypcja słowa „poezja” w kodzie Morse’a) ma w zamyśle Bohaterki otworzyć jej pole do opowieści o własnych poszukiwaniach odbywających się w sferze „pomiędzy” – językami (polski, francuski, angielski), językiem a obrazem, widocznymi i niewidocznymi warstwami w wierszach.

Spotkanie (w języku polskim) odbędzie się w przestrzeni wirtualnej (MS Teams). Poprowadzi je dr hab. Jerzy Borowczyk, prof. UAM.

LINK DO SPOTKANIA

Dorota Walczak-Delanois jest autorką kilku monografii poświęconych polskiej poezji nowoczesnej (nie tylko awangardowej) i późnonowoczesnej (aż po najnowszą), a także twórczości Mariana Pankowskiego. Jest także poetką (tomy: Pensuelles/Rozmysły; Abécédaire d’un cœur rebelle) i malarką. Gościła na wielu ważnych międzynarodowych konferencjach i festiwalach (m.in. Festiwal Miłosza w Krakowie), przez dwie kadencje zasiadała w jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.