Data wydarzenia:

Nexus Philologorum: wykład "Exploring Ancient Western Culture in Modern Sri Lanka"

W imieniu wydziałowego zespołu ds. współpracy międzynarodowej bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Nexus Philologorum - Międzynarodowe Spotkania Filologiczne.

Spotkanie pt. "Exploring Ancient Western Culture in Modern Sri Lanka” odbędzie się 2 marca (środa) o godz. 17.00 za pośrednictwem MS Teams.

Dr Isha Gamlath z University of Kelaniya będzie opowiadać o badaniach nad grecko-rzymskim antykiem prowadzonych na odległej Sri Lance, realiach dydaktycznych na uczelniach tego kraju i pozycji kobiet w tamtejszym życiu akademickim. Spotkanie poprowadzi prof. UAM dr hab. Maria Marcinkowska-Rosół.