Data wydarzenia:

Obchody rocznicy czechosłowackiej Aksamitnej Rewolucji

W imieniu Zakładu Języków i Literatur Zachodniosłowiańskich Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zapraszamy na wydarzenia związane z rocznicą czechosłowackiej Aksamitnej Rewolucji. W tym roku, dzięki uprzejmości Czeskiego Centrum w Warszawie, mamy m.in. przyjemność zaprezentować w przestrzeni Collegium Maius wystawę Václav Havel. Polityka i sumienie, przygotowaną przez Czeskie Centra, Instytut Badania Reżimów Totalitarnych (ÚSTR) i fundację Knihovna Václava Havla. Wykład, tłumaczony na język polski, wygłosi także dr Pavel Kreisinger z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, który będzie gościł w naszym Instytucie na zaproszenie Jany Mášovej.

Program obchodów (14 listopada 2023):

9:45 – 11:15 (sala 285): wykład dra Pavla Kreisingera z Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, poświęcony wydarzeniom roku 1989 w Czechosłowacji (wykład będzie tłumaczony z języka czeskiego na język polski);

12:00 (hol główny Collegium Maius): wernisaż wystawy Václav Havel. Polityka i sumienie, przygotowanej przez Czeskie Centra, Instytut Badania Reżimów Totalitarnych (ÚSTR) i fundację Knihovna Václava Havla (wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w dniach 9–17.11.2023).

Wystawa towarzysząca: Už je to tady! Aksamitna Rewolucja – historia, muzyka, literatura (Collegium Maius, pasaż im. Stefana Vrtela-Wierczyńskiego).

Zapraszamy!