Data wydarzenia: -

"Skrojone na miarę" w holu Collegium Maius

Gorąco zapraszamy na wystawę Type&Roll. Skrojone na miarę, prezentującą projekty liternicze i typograficzne autorstwa Krzysztofa Kochnowicza, Macieja Majchrzaka, Roberta Jarzeca i Szymona Sznajdera. Artyści w swoich pracach łączą zamiłowanie do eksperymentu z mocnym zakorzenieniem w tradycji.

Otwarcie ekspozycji nastąpi 5 czerwca o godz. 13.00 w holu głównym Collegium Maius, gdzie będzie można ją oglądać do 30 czerwca. To świetna okazja, by przyjrzeć się nowemu obliczu litery – i projektom z charakterem.

Wystawa jest kolejną wspólną inicjatywą wydziałów dwóch poznańskich uczelni: Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kuratorką wystawy jest prof. UAM dr hab. Katarzyna Krzak-Weiss (Instytut Filologii Polskiej UAM).