Data wydarzenia:

Slam poetycki w Collegium Maius

13 stycznia br. na naszym Wydziale odbędzie się historyczne wydarzenie. Będzie to pierwszy w historii Collegium Maius... slam poetycki!

Co to jest „slam”?

Jest to spotkanie artystyczno-rozrywkowe w formie konkursowej (tak, z nagrodami). Możesz przyjść, posłuchać i głosować, ale możesz też zaprezentować swój tekst, wiersz, co tam sobie stworzyłeś. Można czytać z kartki, ekranu, można ponieść się performansowi. Nie można używać rekwizytów i podkładów muzycznych.

Publiczność oddaje głosy na to co porwie ją najbardziej. Nagradzamy całe podium, czyli 3 pierwsze miejsca. Zwieńczeniem slamu będzie open mic, na którym każdy kto chce (a np. nie przeszedł do następnego etapu lub chce zaprezentować jeszcze jeden swój utwór) będzie miał okazję ponownego wystąpienia.

Prowadzące: Natalia Ratkowska, Zuzanna Helena Hillar

Natalia Ratkowska - studentka pierwszego roku Groznawstwa, pasjonatka gier, miłośniczka sztuki, sympatyczka uśmiechów mijanych na ulicach, memiarz i obsesjonistka ciepłej kołderki.

Zuzanna Helena Hillar – poetka, slamerka, studentka drugiego roku filologii polskiej ze specjalizacją artystycznoliteracką, członkini koła naukowego „Wiwi-sekcja poetycka”, miłośniczka teatru, tańca współczesnego i kotków.

Zgłoszenia bezpośrednio i na adres e-mail przyjmuje: Zuzanna Helena Hillar zuzanna.helena.hillar@gmail.com

Można zapisać się bezpośrednio przed przed slamem, jeśli będą miejsca (max 20 osób).

Od 19:30 do 20:00 odbędzie się sprawdzenie obecności osób występujących i ewentualne zapisy.

Projekt realizowany dzięki wsparciu z projektu Kowadło 2.0

Regulamin slamu:

1. Prezentować można jedynie swoje własne teksty.
  2. Używanie rekwizytów i podkładów muzycznych jest zakazane.
  3. Uczestnicy mają 3 minuty na prezentację w dwóch pierwszych turach. Ilość przedstawianych tekstów w czasie 3 min. jest dowolna.
  4. Ostatnia tura jest rozgrywana wiersz na wiersz (nie liczymy wtedy czasu).
  5. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy może wziąć udział.
  6. Głosuje publiczność poprzez podniesienie ręki.
  7. Występujący muszą potwierdzić swoje uczestnictwo u organizatorki przed slamem.
  8. Istnieje możliwość zgłoszenia uczestnictwa bezpośrednio przed slamem poprzez wpisanie się na listę u organizatorki, pod warunkiem, że będą miejsca. Pierwszeństwo mają osoby, które wcześniej zgłosiły swoje uczestnictwo.
  9. W pierwszym etapie swoją twórczość prezentują wszyscy występujący.
  10. Do drugiego etapu wyłaniane są cztery osoby z najwyższą punktacją.
  11. W finale występują dwie osoby. W przypadku zebranej jednakowej liczby punktów przez więcej osób o liczbie prezentujących rozstrzygają organizatorki.
  12. W sprawach wypadków nieprzewidzianych w regulaminie decyzję podejmują organizatork.
  13. Uczestnictwo w slamie – (czy jako widz, czy wstępujący) wiąże się ze zgodą na upublicznianie wizerunku w celu dokumentacji wydarzenia i publikowania zdjęć w sieci.