Data wydarzenia:

Spotkania wokół spektaklu operowego „The Man with Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”

Koło Badań Nad Musicalem „Synteza Sztuk” zaprasza na cykl czterech spotkań z twórcami drugiej części tryptyku operowego „The Man With Night Sweats - wyznania nosiciela HIV”. Jego premiera odbędzie się w ramach festiwalu Opera Rara 21 listopada 2021 roku o godzinie 19:00 w Łaźni Nowej w Krakowie (operarara.pl).

Już teraz zapraszamy na cykl spotkań z twórcami spektaklu.
▪️ 08.12.2021, godz. 16:30 – Krystian Lada (reżyser, współtwórca scenografii); rozmowa po polsku
▪️ 12.01.2022, godz. 18:00 – Iain Bell (kompozytor); rozmowa po angielsku
▪️ 26.01.2022, godz. 18:00 – Alex Rosen (bas) i William Kelley (pianista); rozmowa po angielsku
▪️ 23.02.2022, godz. 18:00 – Aleksandr Prowaliński (reżyser świateł, współtwórca scenografii); rozmowa po polsku.

Spektakl bazuje na autobiograficznych wierszach brytyjskiego poety Thoma Gunna, którego poezja jest odpowiedzią na epidemię AIDS oraz obserwacją tego kryzysu podczas jego nasilenia w latach 80. ubiegłego wieku. Bohaterem monodramu jest mężczyzna, którego bliscy umierają na AIDS, a on, sam również zarażony wirusem HIV, w świadomy sposób stara się rozpoznać rany spowodowane przez epidemię HIV i AIDS w społeczności LGBTQ+, które pozostają niezagojone. .
Trylogia porusza tematy, które są ważne dla queerowej społeczności, a które są nieobecne w narracji polskich scen operowych, np. dorastanie w homofobicznej szkole, życie z HIV, mierzenie się z anoreksją.
„Chcielibyśmy aby nasza queerowa trylogia (celowo realizowana w Polsce) wpisała się w kampanię uświadamiającą i walczącą o prawa mniejszości” – deklarują twórcy.

Więcej informacji o samym monodramie operowym oraz cyklu spotkań znajdziecie Państwo poniżej:
https://fb.me/e/1YQJtq3rG

Serdecznie wszystkich zapraszamy!
Koło Badań Nad Musicalem „Synteza Sztuk”