Data wydarzenia:

Talent, upór, uczciwość. "Sztuka przekładu" z Agą Zano

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Talent, upór, uczciwość. Z tłumaczką Agą Zano w cyklu "Sztuka przekładu" specjalności przekładowej IFP UAM porozmawiają prof. UAM dr hab. Ewa Rajewska i Michalina Wesołowska.

Spotkanie odbędzie się w środę 20 grudnia o 13:30 w sali 327 Collegium Maius i na MS Teams.

Aga Zano - stypendystka Literature Ireland, Queen’s University Belfast i University of Edinburgh. Tłumaczyła między innymi powieści Bernardine Evaristo, Charlesa Yu, Lucy Caldwell, André Acimana, C Pam Zhang, Joshuy Cohena, Colluma McCanna. W 2023 roku za przekład powieści Dziewczyna, kobieta, inna Bernardine Evaristo została nominowana do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Wiceprezeska Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Wszystkich zainteresowanych dołączeniem do spotkania na MS Teams prosimy o kontakt z prof. Ewą Rajewską (rajewska@amu.edu.pl).