Data wydarzenia: -

Wystawa "Upolować ducha… książki"

Z przyjemnością zapraszamy na wystawę zatytułowaną Upolować ducha… książki, poświęconą okładkom zaprojektowanym przez grafików związanych z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, która w dniach od 2 do 24 czerwca gościć będzie w holu głównym Collegium Maius. Wśród prac znajdą się m.in. projekty Mirosława Adamczyka, Ryszarda Bienerta, Marcina Markowskiego, Patryka Mogilnickiego, Waldemara Świerzego czy Lucyny Talejko-Kwiatkowskiej. Wystawa ta jest jednym z wydarzeń zaplanowanych w ramach Poznań Festiwal Art Week oraz Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Jest również kolejną wspólną inicjatywą Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM oraz Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP.

Uroczyste otwarcie wystawy, w którym udział wezmą JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska oraz JM Rektor UAP prof. dr hab. Wojciech Hora, odbędzie się 2 czerwca o godz. 13.30 w holu Collegium Maius.