Data wydarzenia:

VII Dzień Dialektologa

Pracownia Dialektologiczna UAM oraz Studenckie Dialektologiczne Koło Naukowe UAM mają zaszczyt zaprosić na VII odsłonę Dnia Dialektologa, która odbędzie się 2 marca 2022 roku.
Tym razem na uczestników czekają następujące wydarzenia:
10:00–11:30 „Nie tylko na czwartym piętrze…”, czyli zwiedzanie Pracowni Dialektologicznej UAM (stacjonarnie)
11:30–13:00 „Galeria (po)ważnych Panów”, czyli sylwetki naszych mistrzów: Władysław Kuraszkiewicz, Sławomir Gala, Stanisław Rospond – we współpracy z Uniwersytetem Łódzkim i Uniwersytetem Wrocławskim (stacjonarnie)
13:00–14:30 „Językowa niespodzianka”, czyli wykład gościa specjalnego, prof. Macieja Raka z Uniwersytetu Jagiellońskiego (online)
14:30–16:00, „W tamty wiosce za borkiym”, czyli czytanie fragmentów nowel Jolenty Brzezińskiej z tomu „Nieznajomi” (stacjonarnie).
Wydarzenia stacjonarne odbędą się w Salonie Mickiewicza (IV piętro) w Callegium Maius w Poznaniu (ul. Fredry 10), natomiast wydarzenia online – przez platformę MS Teams.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w poszczególnych wydarzeniach prosimy o zgłoszenie się na adres: sdkn.uam@gmail.com.
Serdecznie zapraszamy!