Data wydarzenia:

Wielkie Czytanie „Ballad i romansów”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkim Czytaniu „Ballad i romansów”, które zakończy obchody Roku Romantyzmu Polskiego na UAM!

W piątek 18 listopada br. spotkamy się w Sali Lubrańskiego, by wspólnie wysłuchać utworów z pierwszego wydania tomu „Poezyj” Adama Mickiewicza z 1822 roku. Dzieła wieszcza będą interpretować zaproszeni goście, w tym uczniowie i nauczyciele z liceów ogólnokształcących z Poznania, Konina i Chojnic oraz przedstawiciele środowiska akademickiego UAM.

W programie znajdują się także recytacje aktorów oraz miniwykład prof. Krzysztofa Trybusia, kierownika Zakładu Literatury Romantyzmu naszego Wydziału pt. „Ballady i romanse – czytane dzisiaj”.

Wielkiemu Czytaniu będą towarzyszyć wystawy: „Za/świat Ballad Adama Mickiewicza” oraz „Dlaczego Mickiewicz, czyli o tym, jak Poeta został patronem Uniwersytetu”. Ponadto, zapraszamy wszystkich do udziału w grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum UAM „Przechadzki z Adasiem. Adam Mickiewicz – nasz Patron”. Karty do gry będą do pobrania na stanowisku Muzeum UAM w holu Collegium Minus. Na udział w grze należy przeznaczyć 60-90 minut, a akcja rozgrywa się w ścisłym Centrum.

Do zobaczenia w piątek 18 listopada o godz. 12 w Sali Lubrańskiego Collegium Minus przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: ballady@amu.edu.pl.