Data wydarzenia:

Wykład "Kultura pisana - współczesna kultura oralna: recepcja literatury i rola mediów w epoce transformacji (1989-2000)"

Wraz z Instytutem Kulturoznawstwa UAM zapraszamy serdecznie na wykład prof. Nikołaja Papucziewa (Uniwersytet Sofijski) pt. Kultura pisana - współczesna kultura oralna: recepcja literatury i rola mediów w epoce transformacji (1989-2000), który odbędzie się 17 kwietnia br. (poniedziałek) o godz. 11.30.

Miejsce: sala I, budynek AB, ul. Szamarzewskiego 89. Wykład zostanie wygłoszony w języku bułgarskim i będzie tłumaczony na język polski.

Wykład zorganizowany w ramach projektu "Innovative education in humanitarian and social science through digital transformation" przy współpracy z European University Epicur.

Nikołaj Papucziew - profesor antropologii i folklorystyki na Uniwersytecie Sofijskim. Jego zainteresowania naukowe to kultura popularna i kultura społeczeństwa bułgarskiego epoki przednowoczesnej z akcentem na wzajemne wpływy instytucjonalne i ekonomiczne wymiary procesów kulturowych. Autor czterech monografii, dwóch podręczników z antropologii i ponad stu publikacji; redaktor naukowy wielu prac zbiorowych. Odbył specjalizacje w ośrodkach badawczych i uniwersyteckich w Austrii i Polsce.