Data wydarzenia:

Wykład prof. Hacer Topaktas Üstüner (Uniwersytet w Stambule) pt. "Polski efekt w zachodniej tożsamości Turcji i Polonezköy"

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Hacer Topaktas Üstüner (Uniwersytet w Stambule) pt. "Polski efekt w zachodniej tożsamości Turcji i Polonezköy", który odbędzie się za tydzień w piątek, 23 czerwca, o godz. 11:00 w sali 327.

Prof. Topaktas Üstüner kieruje Zakładem Polonistyki Uniwersytetu w Stambule, zajmuje się stosunkami turecko-polskimi, historią Polski i Europy Wschodniej, historią osmańską i wczesną republiką Turcji.

Jest członkinią Tureckiej Akademii Młodych Nauk (TÜBA). W 2021 otrzymała nagrodę Benedykta Polaka w kategorii badacze zagraniczni, a w 2022 otrzymała nagrodę w VI edycji Konkursu Historycznego Ministra Spraw Zagranicznych za książkę "180 lat historii Polonezköy".

Zapraszamy!