Data wydarzenia: -

Wykłady gościnne prof. Motoki Nomachiego i prof. Hikaru Ogury

Wraz z Instytutem Filologii Słowiańskiej UAM serdecznie zapraszamy na wykłady gościnne dwojga znakomitych japońskich slawistów i polonistów - prof. Motoki Nomachiego i prof. Hikaru Ogury, które odbędą się 20 listopada br. w godz. 14.30-16.00 w sali 014 (Kuraszkiewicza).

Prof. Motoki Nomachi (Uniwersytet Hokkaido) pracuje w Centrum Badań Słowiańsko-Eurazjatyckich. Jest socjolingwistą specjalizującym się w polityce językowej, planowaniu językowym i krajobrazie językowym z perspektywy synchronicznej oraz diachronicznej i wygłosi wykład pt. Entangled Scholarship, Politics, and Ideology: Kashubian and Macedonian studies in the history of Soviet Slavistics (wykład w języku angielskim, dyskusja możliwa w języku polskim, kaszubskim, chorwackim, serbskim lub angielskim).

Prof. Hikaru Ogura (Uniwersytet Hokkaido) specjalizuje się w literaturze polskiej i rosyjskiej. Przetłumaczyła trzy powieści Tokarczuk (Dom dzienny, dom nocny, Bieguni, Prawiek), wykład noblowski oraz książkę obrazkową (Zgubiona dusza). Tytuł Jej wykładu brzmi Spotkanie środkowoeuropejskiej autorki z orientalnym światopoglądem (refleksje po tłumaczeniach książek Olgi Tokarczuk). Zostanie wygłoszony w języku polskim, po nim dyskusja w języku angielskim.

Zapraszamy!