Data wydarzenia: -

Zbiórka darów dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością "Potrafię Więcej"

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Biblioteki Jednostek Organizacyjnych UAM serdecznie zapraszają do wspólnej charytatywnej zbiórki darów dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawnością Potrafię Więcej.

Nasza świąteczna akcja będzie trwała od 6 do 16 grudnia 2022 br.

Stowarzyszenie swoją opieką obejmuje dzieci i młodzież z mózgowym porażeniem dziecięcym, z wrodzonymi wadami układu nerwowego, niewidome i słabowidzące, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z opóźnionym rozwojem psychoruchowym. W ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz świetlice wytchnieniową dla młodzieży, organizuje zajęcia przedszkolne, wspomaga edukację dzieci i młodzieży, a także prowadzi zajęcia terapeutyczne dla rodziców.

Dla podopiecznych "Potrafię więcej" zbieramy:

• baterie paluszki (AA i AAA),
  • farbki do malowania palcami,
  • masę mocującą do lekkich obiektów,
  • plastelinę,
  • kolorowe kartki ze strukturą (połyskujące, papier falisty),
  • pomarańczowe segregatory A4 i A5,
  • korektory-myszki,
  • pistolet na klej i wkłady,
  • tablica korkowa A3,
  • zbieramy też ryż, nasiona fasoli, kasze, groch i inne,
  • zabawki sensoryczne: Przyssawka do kąpieli Spinner Toys 12782161114 - Allegro.pl.

Dary można przynosić do punktów zbiórki znajdujących się w bibliotekach wydziałowych UAM, w godzinach pracy wybranych bibliotek.

W świątecznej akcji charytatywnej biorą udział:

Biblioteka Collegium Geographicum, ul. Bogumiła Krygowskiego 10, 61-680 Poznań

Biblioteka Collegium Historicum, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań

Biblioteka Historii Sztuki, Collegium Novum UAM, Al. Niepodległości 4, Poznań, blok A, IV piętro, pok. 409

Biblioteka Filologiczna NOVUM Wydziału Neofilologii i Anglistyki, Al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań

Biblioteka Kampusu Ogrody, ul. Szamarzewskiego 91, 60-568 Poznań, blok ”C”

Biblioteka Studium Językowego UAM, ul. Grunwaldzka 6, II piętro, pok. 332., 60-780 Poznań

Biblioteka Wydziału Biologii, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 6, 61-614 Poznań

Biblioteka Wydziału Chemii, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 8, 61-614 Poznań

Biblioteka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, ul. A. Fredry 10, 61-701 Poznań

Biblioteka Wydziału Fizyki, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 2, 61-614 Poznań

Biblioteka Wydziału Matematyki i Informatyki, ul. Uniwersytetu Poznańskiego 4, 61-614 Poznań