Profesura belwederska dla prof. Magdaleny Koch

Z radością informujemy, że prof. Magdalena Koch z Instytutu Filologii Słowiańskiej, kierująca Pracownią Genderowych i Transkulturowych Studiów Bałkanistycznych, otrzymała tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

Prezydent RP podpisał postanowienie o nadaniu dr hab. Magdalenie Koch tytułu w dniu 4.01.2022. Dorobek naukowy Pani Profesor ocenili: prof. dr hab. Schamma Schahadat (Eberhard Karls Universität Tübingen/Uniwersytet w Tybindze), prof. dr hab. Bożena Tokarz (UŚ), prof. dr hab. Milica Semków (UWr), prof. dr hab. Jolanta Sujecka (UW) i prof. dr hab. Lech Miodyński (UŚ). Serdecznie gratulujemy Pani Profesor zasłużonego tytułu i życzymy wielu kolejnych sukcesów!