Promocje doktorskie 2022

21 kwietnia 2022 roku w Auli Uniwersyteckiej miała miejsce wyjątkowa uroczystość - promocja doktorów i doktorów habilitowanych naszego Wydziału.

Była to pierwsza promocja doktorska od czasu pandemii, więc wzięły w niej udział osoby, które obroniły swoje prace doktorskie i habilitacyjne w 2020, 2021 i 2022 roku: dwadzieścioro troje doktorów i czternaścioro doktorów habilitowanych. Złożyli oni przysięgi i odebrali dyplomy.

Uroczystość uświetnił występ kwartetu instrumentalnego Trés Animé.

Po promocji uczestnicy przeszli na plac Mickiewicza, gdzie Rektorki UAM: prof. Bogumiła Kaniewska i prof. Joanna Wójcik, oraz grono dziekańskie: prof. Tomasz Mizerkiewicz, prof. Krystyna Pieniążek-Marković, prof. Jerzy Borowczyk i prof. Krzysztof Skibski złożyli kwiaty pod pomnikiem Poznańskiego Czerwca '56, zaś świeżo wypromowani doktorzy i doktorzy habilitowani mogli zrobić sobie zdjęcia z zaproszonymi przez siebie gośćmi i patronem uniwersytetu.