Studenci WFPiK wśród laureatów konkursu Study@research

W ostatnich dniach rozstrzygnięta została IV edycja konkursu Study@research, finansowanego z programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza (zad. 34) i przeznaczonego dla studentów UAM I roku studiów drugiego stopnia lub IV roku jednolitych magisterskich.

Miło nam poinformować, że w gronie 54 laureatów znaleźli się studenci naszego Wydziału!

A są to:

• Marc-Thilo Glowacki (filologia klasyczna)
  • Zenon Lenczewski (bałkanistyka)
  • Michalina Pohl (filologia polska)
  • Alicja Przybylska (filologia polska)
  • Adrian Sadowski (filologia polska)
  • Izabela Stopa (literatura powszechna)
  • Przemysław Wąsik (filmoznawstwo i kultura mediów)
  • Dominika Górko (MISHiS - filologia polska)
  • Urszula Jocz (MISHiS - filologia polska).

Laureaci otrzymają dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych dla projektów indywidualnych oraz do 10 tysięcy złotych dla projektów zespołowych. Granty pozwalają na sfinansowanie m. in. zakupu pomocy naukowych, udziału w specjalistycznych szkoleniach, konferencjach naukowych, kosztów publikacji artykułu, a także przewidują wynagrodzenia za włożony wysiłek badawczy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej realizacji projektów!