Data wydarzenia: -

Przegląd studenckich teatrów klasycznych

Instytut Filologii Klasycznej zaprasza na międzymiastowy przegląd studenkich teatrów klasycznych w Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1). Wydarzenie towarzyszy międzynarodowej konferencji "Plautus from Page to Stage II" (więcej informacji tutaj).

11 maja (środa) 19.00-20.30: Sfinga (UAM), Turkuć Podjadek. Apetyt na miłość (na podstawie komedii Plauta Curculio w tłum. Ewy Skwary), reż. K. Kaniecka-Juszczak, Ł. Berger.

12 maja (czwartek) 19.00-20.00: teatr Theomaneis Chenes (UWr), Apanthropos tis anthropos (I akt komedii Dyskolos Menandra, po starogrecku z angielskimi napisami), reż. O. Kubica.

12 maja (czwartek) 20.00-21.00: teatr Titivillus (Uniwersytet Masaryka w Brnie), Türkensklavin J. M. R. Lenza (w czeskim tłum. Danieli Urbanovej, z angielskimi napisami), reż. T. Weissar.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!